Kusů: - 0 Kč

Reference

Zákazník (4.10.2016)

Chci Vám ještě jednou moc poděkovat za Váš vstřícný postup při řešení problému s nosičem. Je mi jasné, že Vaše firma asi trochu cítí vinu, že dané trubky nebyly navrženy nejlépe, a proto praskly. Nicméně Vaše reakce byla pro mne dost neobvyklá, protože v naší republice nebývá zvykem, že by se výrobce takto skvěle staral o své zákazníky i po tolika letech.

Ještě jednou veliký dík a určitě zůstanu dále propagátorem Vašich výrobků a klidně, až budete aktualizovat své web stránky, použijte tuto moji referenci.

Děkuje a zdraví
Antonín Krejčí


Zákazník Petr (31.7.2016)

 • Kvalitní český nosič za rozumnou cenu

Nosič Wjenzek Alfa plus 3+1 jsem vyzkoušel zatím asi pět krát a pouze na krátké vzdálenosti. Zatím vše v pohodě a myslím si, že nebude problém ani při delších trasách. Původně jsem se rozhodoval jesli nosič strešní nebo tento. Měl jsem tu výhodu, že jsem si mohl oba nosiče jak strešní (thule proride), tak nosič Wjenzek vyzkoušet ještě před zakoupením. Jednoznačně doporučuji ten na závěsné zařízení. I přesto že měřím skoro dva metry a na střechu jednotkové Octávie pro mě není problem kola dát, upřímě mám "blbý" pocit, když nevím, co na střeše kola při jízdě dělají. Tady je vidím krásně v zrcátku a jízda s nosičem na zádi je mnohem komfortnější (zkoušel jsem jej i na nerovných cestách i při 120km rychlosti a nosič se ani nehne).Je pravda, že si musí člověk trošku připlatit, oproti střešnímu, ale nekupujete nocič na jedno léto. Překvapilo mě, že i couvací senzory s nosičem nemají problém, jak jsem se dočetl v předešlých recenzích. Prostě jen na chvilku pípnou a pak se odmlčí (pravděpodobně rozpoznají, že se překážka za nimi hýbe stejně s vozem a přestanou hlásit. Líbí se mi i jak je řešený adapter na 4. kolo (jde jednoduše pomocí 2 šroubků sundat pokud vezete kola jen 3). Poskládat kola na nosič po prve je sice trošku maturita, ale jde o cvik. Je potřeba vyzkoušet a hlavně zapamatovat. Upřímně, dát 4 kola na střechu také není žádný med.

Výtky bych měl jen malinké a sdílím je s nedávnou předešlou recenzí: úchyty kol nejdou u uzkých rámů dostatečně stáhnout (nic, co by ale navyřešily šikovné české ručičky, stačí někaký kousek gumy a je po problému) a další věc, že celé úchytné tyče nejdou zaaretovat a při nandavání kol na nosič padají a překáží. Přichycení na kouli je trošku zdlouhavější (oproti páce u jicých nosičů), ale já mám závěs "bajonet" takže nosič sundavám i s ním. Je pravda, že nosič i s bajonetem už něco váží a myslím si, že naše něžné polovičky už budou mít trošku problém. Nezapomínejme ale, že jde o nosič na 4 kola a ten už musí trošku něco vážit. Pro chlapa však brnkačka.

Ale to jsou "chybičky" které bych adresoval přímo výrobci pro jejich vylepšení. Na druhou srtranu, je potřeba si uvědomit, že tento nosič na 4 kola stojí necelých 8.000,- a při této ceně jsem ochoten trošičku přimhouřit oči. Podobné nosiče jako například Thule a pod. asi tyto chybičky mít nebudou a jejich kvalita bude určitě trochu vyšší, ale jsou také dvakrát dražší. Takže pokud máte peníze a jste ochotni je za nosič dát, kupte Thule a podobné značkové nosiče. Já si osobně však myslím, že nosič Wjenzek bohatě postačí. Zkrátka slušná česká kvalita za rozumnou cenu. Já za sebe mohu jen doporučit, s nosičem jsem spokojený.


Zákazník (12.5.2015)

Dodatečně velmi děkujeme za vstříctnost Vaši i ostatních zaměstnanců při opravě nosiče kol, oprava proběhla rychle a zdarma, přestože již zařízení není v záruce, byli jsme velmi mile překvapeni, protože Váš přístup se totiž v dnešní době moc “nenosí", Vaši firmu budeme určitě doporučovat jako vzor profesionality, kvality práce a výrobků, přejeme vám mnoho spokojených zákazníků, ještě jednou díky.

Markéta a Zdeněk z Ostravy


Zákazník (7.7.2014)

 • + jednoduchá montáž, velmi jednoduchá manipulace při sklápění.
 • - zatím nic.

Měl jsem to štěstí, že jsem si nosič vyzkoušel u známého, který si jej koupil přede mnou. Velmi jednoduchá montáž z krabice, velmi jednoduchá montáž na závěsné zařízení, velmi jednoduchá manipulace při odklápění kol i při plném zatížení nosiče. Samotné připevnění kol na nosič vyžaduje trochu přemýšlení, jak je poskládat, poprvé je dobré počítat, že to bude trvat trochu déle, ale to je asi běžné u všech nosičů, kde chcete nacpat 4 kola vedle sebe. Nosič je zamykací - na kouli, držák 3.kola a 4. kola, všechny se obsluhují stejným klíčem. Velmi důležitý je držák 1. kola, některé levnější nosiče jej v základu nemají, 1. kolo se uchycují přímo na rám nosiče, takže je pak příliš blízko 5. dveřím auta a je nutno otáčet řídítka. Tady nemusíte - při správném seřízení budou řídítka 1. kola dost daleko. Za tuto cenu docela dost muziky.


Fyk77

 • + snadná manipulace s nosičem (sklápění bez problémů) i s koly při ukládání na nosič, naskládal jsem na něj tři MTB a dětský vozík za kolo (kola z vozíku a oj jsem dal do kufru auta), vzhledově pěkný, jízda s nosičem bez problémů, po jízdě v dešti kola relativně čistá, klíče shodné se všemi zámky (celkem má nosič 4 zámky)
 • - o ničem nevím

Nosič jsem docela dlouho vybiral. Zvazoval jsem variantu na strechu a pak na TZ. Vyhrala varianta na TZ, i kdyz jsem TZ nemel. ale nedokazal jsem si predstavit, jak na strechu naskladat tri kola a detsky vozik. Nosič vozím na octavii 1 combi, po sklopení nosiče perfektní přístup do kufru auta. mohu opravdu jen doporučit, na nosič si nechte vyrobit treti spz at se s ni pak nemusite zlobit.


R. Krejčí (17.6.2014)

 • + Kvalitní materiály
 • + Jednoduchá montáž
 • + Lehce sklopný
 • + Při sklopení se neopírá o zem
 • + Volitelný počet kol 3/4
 • + Dobrý přístup do zavazadlového prostoru (focus kombi 2009)

Celkově jsem s nosičem velmi spokojen. První usazení kol trvá cca půl hodiny až hodinu, než přijdete na správné nastavení šlapátek, sedátek atd. Držáky rámů kol (ty tyčky) jsou univerzální, takže jsem musel kolem tyče rámu kola dát gumové pásky, aby šly držáky dotáhnou a kola v nich neplavala. Montáž dospěláckých kol je jednoduchá. Montáž dětských kol (pro děti 3 a 4 roky) byla trošku těžší, ale šlo to. Dětská kola jsou nízká, takže jsem nakonec musel nejdelší držák posunout na boční stranu rámu nosiče, aby se dalo dětské kolo upevnit a super. 4. kolo (dětské) už bylo v pohodě. Při jízdě jsem byl velice příjemně překvapen jak dobře kola drží. Po normálních silnicích jsem jel jako bych kola neměl. Po horských silničkách jsem jel radši pomaleji, nechtěl jsem pevnost nosiče zkoušet až do extrému. Najeto cca 500 km s koly a 0 problémů. Tento nosič můžu jen doporučit. Plně mi vyhovuje a dle mého názoru není co zlepšovat. Investice do dražšího je zbytečná.


Lirew1966 (1.6.2014)

 • + Snadná manipulace, montáž jednodušší než na střechu, vhodné pro každý typ vozidla, cenově dostupné

S produktem naprosto spokojen


Reference - Staré ALFY

14.6.2014

Na základě telefonické domluvy jsem do Vaší firmy zaslal poškozený nosič kol Alfa. Tento nosič jsem odeslal přepravní firmou dne 10.6.2014. K mé  velké radosti a spokojenosti jsem od Vás obdržel opravený nosič již 13.6.2014 a to zcela bezplatně, za což bych vám chtěl co nejsrdečněji poděkovat. Na Vaši firmu budu pět jen chválu. Ještě jednou velké poděkování a s pozdravem   Tomáš Rous.


Fanda 2. června 2014

Sklopný,poctivé zpracování.

Vyzkoušel jsem Thule a Wjenzek a rozhodl se pro Alfa 2.

Je levnější a stejně dobrý. Lehce se nasazuje,sklopení je v pohodě,dobře sedí i větší crossová kola. Můžu jen doporučit.


J. Jansta

Jednoduchá montáž a demontáž, pěkný vzhled, vejde se do kufru auta, výhoda zamykání nosiče i kol, vyzkoušeli jsme na dovolené, vše dobré, doporučuji.

Plně splňuje požadavky na dopravu kol. Zvláště lze velmi dobře hodnotit jednoduché sklápění při nutnosti otevřít 5 té dveře vozidla. Zatím velmi dobré zkušenosti.


Nosič plní na 100% svoji funkci za dostupnou cenu. Kvalitní český výrobek.

 • + Kompletně uzamykací, přestože jsme se bránili matkám a chtěli jsme rychloupínací páku. Montáž nosiče i kol na něj je rychlá a jednoduchá.
 • - Zatím jsme nic neobjevili.

Bezproblémová přeprava 3 kol s možností dokoupení adaptéru na 4., což zatím nepotřebujeme. Montáž i upevnění kol zvládnu i sama bez manžela


Nosič je dobře dílensky zpracovaný.
Není zbytečně těžký.
Preferuji český výrobek.
Výborná je možnost sklopení a přístup do zavazadlového prostoru auta.
Nevím o žádných záporech.
Český výrobek.
Dobré dílenské zpracování.

Sodávka zboží částečně smontovaná, jednoduchá montáž na auto, Rozumný kompromis cena versus užitná hodnota


Český výrobek, celokovový. Původní objednávka byla po poradě s obchodem byla změněna na jiný produkt.Vzhledem k tomu,že jsem nosič kol kupoval jen pouze podle informací z internetu,tak rada obchodu mě přišla vhod.Tento typ nosiče plně vyhovuje mým požadavkům jak na kvalitu tak na jednoduché použití. jednoduchá obsluha, uzamykatelný, sklopný, dobře vypadá. Kvalitní český výrobek.


Produkt nám byl doporučen, již jsme ho použili a jsme s ním spokojeni.

 • + skladnost a váha
 • jednoduchá montáž
 • pro rychlou montáž
 • zkušenosti zatím nemám pro krátkodobé použití
 • produkt mohu doporučit

 • + Lehký, pevný jednoduchá a rychlá montáž. Kola se ani nehnou.Vše jde zamknout jak nosič na kouli, tak kola na nosiči prostě se nedají sundat takže supr.

Naprostá spokojenost můžu jen doporučit


 • + Velmi pěkné zpracování.jednoduchost,super řešené sklápění i s kolama pro otevření pátých dveří celkem slušná cena.Spokojenost vřele doporučuji.Vše se dá uzamknout,kola, nosič na kouli bomba. Řeším třetí SPZ.

Ano tento nosič kol všem doporučuji nemá chybu.

 • + funkční, kvalitní
 • + velmi dobrý produkt za rozumnou cenu.
 • + velmi jednoduché rozšíření o čtvrté kolo.
 • + Snadná montáž nosiče.

Zkoušel jsem před tím jiné, Thule je velmi dobré, ale +5 tis. Kč.
První přidělání nosiče cca 2 minuty.

Jednoduché připevnění kol. První nasazení může trvat o něco déle, ale to je praxe a je potřeba si uvědomit v jakém pořadí se kola nasazují. Určitě snadnější než rvát kola na střechu auta. Velmi dobrý systém sklápění nosiče, kovový rámeček kolem světel. U Scouta se nedotýká terénu při sklopení, Kvalita zpracování výrobku je velice dobrá.
Rozhodně můžu doporučit.


 • + Cena , hmotnost , manipulace

Doporučuji

Ideální varianta mezi kvalitou/cenou.

 • Výsuvná konstrukce
 • Skladný
 • Rychlá manipulace
 • Dobré zpracování

CZ EN